DSC_0155-1024x576

Osman Okan YEŞİLYURT
18.11.1987
Kimya Mühendisi – Bass Gitarist – Webmaster

18.11.1987 Ankara doğumluyum. Çocukluğum Bolu’nun Mengen ilçesinde geçti. İlk okuldan sonra İzzet Baysal Anadolu Lisesini kazandım  evimden uzaktaydı ve yurt yıllarım başlamış oldu.

Lise yıllarımda müzikle ilgilenmeye en azından iyi bir dinleyici olmaya başladım. Lisenin bitmesiyle ve yurt hayatından ev hayatına geçmemle birlikte ilk bass gitarımı almak için çalışmalara başladım. 3 ay boyunca bir tekstil fabrikasında çalıştıktan sonra anneminde yardımıyla ilk bass gitarımı satın aldım. O zamandan beri bass gitar çalmaya çalışıyorum, daha çok şey öğrenmek için elimden geleni yapıyorum ve bunun hayatım boyunca en sevdiğim hobim olarak kalacağını umuyorum.

2008 yılında ÖSS maratonu aşıp Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne kapağı attım. Üniversitede derslere devam ederken müziği de ihmal etmedim tabi ki. 3 yıl boyunca Erzurum’un en çok tercih edilen mekanlarında müzik yaptım, birçok konsere çıktım. Müzik ve üniversitenin yanında web tasarım işlerime de devam ettim.

Ayrıca üniversiteye başladıktan sonra kendimi geliştirmek için ulusal ve uluslararası projelerde görevler aldım. Katıldığım bazı organizasyonlarda liderlikler ve gönüllülükler yaptım, önemli görevler aldım ve başarılı sonuçlar elde ettim.

Üniversiteyi bitirdikten sonra önce Makarna sektöründe çalışmaya başladım (Nisshin Seifun Turkey) daha sonra hiç birbiri ile ilgisi olmayan bir sektöre, patlayıcı sektörüne Solar Patlayıcı Maddeler A.Ş’de işe başlayarak geçiş yaptım. Şuan işimi seviyor bu sektörde iyi yerlere gelmeyi hedefliyorum. Bir yandan da Mekatronik Mühendisliği bölümünde 2. bir lisans eğitimi alıyorum. Ayrıca müzik ve diğer uğraşlarımı şu sıralar birer hobi olarak hayatımda küçük yerlere koydum umarım tekrardan eski günler gibi daha fazla vakit ayırabilirim.