O.Okan YEŞİLYURT

Kimya Mühendisi / Müzisyen
Liberya | Türkiye

Instagram
Skype
YouTube

Hakkımda

18.11.1987 Ankara doğumluyum. Çocukluğum Bolu’nun Mengen ilçesinde geçti. İlk okuldan sonra İzzet Baysal Anadolu Lisesini kazandım  evimden uzaktaydı ve yurt yıllarım başlamış oldu.

Lise yıllarımda müzikle ilgilenmeye en azından iyi bir dinleyici olmaya başladım. Lisenin bitmesiyle ve yurt hayatından ev hayatına geçmemle birlikte ilk bass gitarımı almak için çalışmalara başladım. 3 ay boyunca bir tekstil fabrikasında çalıştıktan sonra anneminde yardımıyla ilk bass gitarımı satın aldım. O zamandan beri bass gitar çalmaya çalışıyorum, daha çok şey öğrenmek için elimden geleni yapıyorum ve bunun hayatım boyunca en sevdiğim hobim olarak kalacağını umuyorum.

2008 yılında ÖSS maratonu aşıp Erzurum’da Atatürk Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümüne yerleştim. Üniversitede derslere devam ederken müziği de ihmal etmedim tabi ki. 3 yıl boyunca Erzurum’un en çok tercih edilen mekanlarında müzik yaptım, birçok konsere çıktım.

Ayrıca üniversiteye başladıktan sonra kendimi geliştirmek için ulusal ve uluslararası birçok projeye katıldım. Katıldığım bazı organizasyonlarda liderlikler ve gönüllülükler yaptım, önemli görevleri üstlendim ve başarılı sonuçlar elde ettim.

Üniversiteyi bitirdikten sonra önce Makarna sektöründe çalışmaya başladım (Nisshin Seifun Turkey) daha sonra hiç birbiri ile ilgisi olmayan bir sektöre, patlayıcı sektörüne Solar Patlayıcı Maddeler A.Ş’de işe başlayarak geçiş yaptım. 5 Yıldan uzun süre çalıştığım o firmadan ayrılarak yine aynı sektörde Kapeks Kimya A.Ş bünyesinde fakat Liberya’da kurulu Kapeks Liberia Inc firmasının sorumluluğunu üstlendim. Şu an halen Liberya’da Proje Müdürü ünvanı ile çalışmaya devam ediyor, işimi seviyor ve bu sektörde daha iyi yerlere gelmeyi hedefliyorum.

Eğitim hayatıma da halen devam ediyor, Mekatronik Mühendisliği bölümünde 2. bir lisans eğitimi alıyorum. Ayrıca müzik ve diğer uğraşlarımı şu sıralar birer hobi olarak hayatımda küçük yerlere koydum umarım tekrardan eski günler gibi daha fazla vakit ayırabilirim.

Aklında bir şeyler mi var?